EN HU

Kombinované peny

Kombinované peny je možné využiť najmä ako súčasť obalových prvkov na tlmenie hluku v strojárstve, automobilovom priemysle, vzdušnej technike a domácich spotrebičoch, ale sú vhodné na tlmenie zvuku aj v iných oblastiach. Skupina výrobkov Pretecto Plus poskytuje riešenia na problémy najmä v tejto oblasti. Kombinované peny sú prevažne zložené z peny s otvorenou štruktúrou s vlastnosťou tlmiť zvuk a z plátu tlmiaceho vibrácie, vyrábajú sa v rôznych prevedeniach. Výrobky sú dostupné v samolepiacom prevedení. Tieto kombinované peny vďaka svojej stavbe zjednocujú vlastnosti bitumenových a gumených plátov tlmiť vibrácie a zvuk z prostredia a vlastnosti PU peny tlmiť zvuk.

Výrobky Protecto Plus sú vyrobené zo samozhášavého materiálu, spĺňajú požiadavky systému FMVSS302 a UL-94HF1 ohľadom predpisov horľavosti. Kombinované peny odporúčame použiť iba v interiéri, keďže sú menej odolné voči pôsobeniu vonkajšieho prostredia. Laboratórne výsledky výrobkov nájdete na príslušnom technickom liste výrobku.

Hanno Protecto Plus 55

Viacvrstvový izolačný plát tlmiaci zvuk, ktorého horná vrstva pozostáva z polyuretánovej peny s hladkým povrchom a dolnú vrstvu tvorí samolepiaca bitumenová vrstva. Výrobok má vďaka svojej stavbe vlastnosť bitumenového plátu (ťažké fólie) tlmiť vibrácie a zvuk, respektíve vlastnosť polyuretánovej peny tlmiť zvuk.

Vlastnosti

Kombinovaná pena bola vyvinutá ako plát tlmiaci vibrácie a zvuk v kombinácii so samolepiacou bitumenovou vrstvou. Výrobok odporúčame použiť v rozmedzí tepôt od -40°C do +100°C, krátkodobo však odolá aj vyššej teplote.

Použitie

Výrobok odporúčame použiť pri obalových prvkoch na tlmenie zvuku zariadení, krytoch strojov, pri stavbe zvukotesných kabín, na stenách miestností, tlmenie zvuku vo vzdušnej technike a ako vnútorná vrstva na stenách miestností, kde vzniká veľký hluk. Výrobok je vhodný výlučne na použitie v interiéri, nesmie sa vystaviť pôsobeniu počasia.

Obrázky výrobku

Hanno Protecto Plus 55 Hanno Protecto Plus 55 Hanno Protecto Plus 55
Názov výrobkuHrúbkaRozmer plátuNÁKUP
Hanno Protecto Plus 5511 mm1000x1000 mmCHCETE KÚPIŤ

Hanno Protecto Plus 65

Stiahnite si technický list.

Vlnité kombinované peny boli vyvinuté predovšetkým na obmedzenie ozveny v štúdiách a akustických kabínach, dostupné su v samolepiacom prevedení. Ich povrch je mimoriadne flexibilný, pevný a vynikajúco si zachovávajú tvar. Pozostáva z kombinácie vlnitej PU peny s otvorenou štruktúrou tlmiacou vibrácie a zvuk a z bitumenovej samolepiacej vrstvy. Vynikajúco tlmí hovorenú reč a zvuk šíriaci sa vo vzduchu, je použiteľný v širokom teplotnom rozmedzí, dostupný je v samolepiacom prevedení.

Vlastnosti

Vlnitá pena bola vyvinutá ako plát tlmiaci vibrácie a zvuk v kombinácii so samolepiacou bitumenovou vrstvou. Výrobok má vďaka svojej stavbe vlastnosť bitumenového plátu tlmiť vibrácie a zvuk, respektíve vlastnosť polyuretánovej peny tlmiť zvuk.

Použitie

Kombinované peny odporúčame použiť pri obalových prvkoch strojov, pri stavbe zvukotesných kabín, na vnútorných stranách stien miestností. Výrobok je vhodný výlučne na použitie v interiéri, nesmie sa vystaviť pôsobeniu počasia.

Faktor tlmenia zvuku

Hanno Protecto Plus 65 hangelnyelési tényező

Obrázky výrobku

Hanno Protecto Plus 65 Hanno Protecto Plus 65 Hanno Protecto Plus 65
Názov výrobkuHrúbkaRozmer plátuNÁKUP
Hanno Protecto Plus 6528 mm1000x1000 mmCHCETE KÚPIŤ
Hanno Protecto Plus 6542 mm1000x1000 mmCHCETE KÚPIŤ

Hanno Protecto Plus 75

Stiahnite si technický list.

Kombinovaná pena pozostáva z peny s otvorenou štruktúrou s vlastnosťou tlmiť zvuk a vibrácie a spodnej bitumenovej vrstvy, vynikajúco tlmí hovorenú reč a zvuk šíriaci sa vo vzduchu, je použiteľná v širokom teplotnom rozmedzí je dostupná v samolepiacom prevedení.

Vlastnosti

Výrobok pozostáva z jednej vrstvy bitumenu, jednej vrstvy jemnej peny, ktorá vynikajúco izoluje zvuk, a tenkej ochrannej vrstvy. Vďaka svojej stavbe je Protecto plus 75 vhodný na izoláciu zvuku, zamedzenie a tlmenie zvuku. 25 µm hrubá ochranná vrstva je odolná voči znečisteniu a ostreku vodou. Materiál je vysoko odolný voči ostreku benzínom, olejom, ľahko sa dá čistiť. Tenká ochranná vrstva ďalej chráni pred mechanickým poškodením a má vynikajúce vlastnosti starnutia.

Použitie

Výrobok odporúčame použiť najmä na vnútornú stenu a izoláciu strojov, zariadení a kabín.

Faktor tlmenia zvuku

Hanno Protecto Plus 75 hangelnyelési tényező

Termékfotók

Hanno Protecto Plus 75 Hanno Protecto Plus 75 Hanno Protecto Plus 75
Názov výrobkuHrúbkaRozmer plátuNÁKUP
Hanno Protecto Plus 7522 mm1000x1000 mmCHCETE KÚPIŤ
Hanno Protecto Plus 7532 mm1000x1000 mmCHCETE KÚPIŤ